Polecany post

Ośrodek Karta

Pracownia Otwierania Kultury na zlecenie Ośrodka KARTA przebudowuje serwis edukacyjny "Uczyć się z historii. Doświadczenie totalitar...

Bliski-Daleki Wschód: Pałac pod Blachą

Barbara Czepik

05.12. 2016  warsztatami Jacy jesteśmy w oczach innych,  w pałacu pod Blachą,zakończył się kurs doskonalący: Daleki- Bliski Wschód. Warsztaty dla nauczycieli o tym, jak uczyć o wielokulturowości, inności i akceptacji.
W I części spotkania,nauczyciele mieli okazję obejrzeć odnowione wnętrza pałacu pod Blachą oraz posłuchać opowieści Sławomira Kosima z Zamku Królewskiego,  o niezwykłej postaci Księcia Józefa Poniatowskiego.
W II części odbyły się warsztaty,poprowadzone przez Agnieszkę Jędrzejewską – Kurek i  Lizę Sherza .

Dla najwytrwalszych uczestników kursu ze 100 % frekwencją, Zamek ufundował nagrody książkowe.

Na ręce Przemysława Mrozowskiego, Dyrektora Zamku Królewskiego oraz Pawła Tyszki, Kierownika Działu Oświatowego i Agnieszki Jędrzejewskiej – Kurek z Działu Oświatowego Zamku składamy serdeczne podziękowania za kolejny rok, efektywnej współpracy dla wspólnego doskonalenia warszawskich nauczycieli.
fot. Roman Szlązak

fot. Roman Szlązak

fot. Roman Szlązak

fot. Roman Szlązak


10 października 2016, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach kursu doskonalącego: „Daleki- Bliski Wschód” czyli jak uczyć o wielokulturowości, inności i akceptacji , przygotowanego przez Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej w Warszawie i Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Uczestnicy kursu poznają niezwykłą historię i nieznane zbiory pałacu Pod Blachą. Program kursu przewiduje 5 spotkań z kulturą i sztuką Orientu. Eksperci przybliżą uczestnikom dziedzictwo cywilizacyjne Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Obejrzymy wystawę kobierców wschodnich z kolekcji Teresy Sahakian. Przyjrzymy się sylwetkom znanych arystokratów, polityków i  artystów, związanych z pałacem Pod Blachą, niezwykłym miejscem w historii Warszawy.  Dowiemy się jak Muzeum może pomóc w szkolnej edukacji? Podczas pierwszego spotkania nauczyciele wysłuchali George Yacouba, który mówił o sztuce kaligrafii jako niezwykłej gałęzi sztuki, jednej z największych w świecie arabskim. Joanna Nowak kustosz Zamku pokazała podróż  jako naukę tolerancji… na przykładzie historii wybitnych Polaków „przywłaszczonych i hołubionych” przez wschodnie kraje.


fot. Barbara Czepik

fot. Barbara Czepik

fot. Barbara Czepik

fot. Barbara Czepik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz