Polecany post

Ośrodek Karta

Pracownia Otwierania Kultury na zlecenie Ośrodka KARTA przebudowuje serwis edukacyjny "Uczyć się z historii. Doświadczenie totalitar...

czwartek, 23 lutego 2017

Oferta szkoleń dla nauczycieli na marzec 2017

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”.
Janusz Korczak

2. marca 2017, czwartek g.14:30, WCIES, ul. Stara 4, sala 2017:
Ja – Ty – Migrant. Seminarium dydaktyczne na temat wielokulturowości i różnorodności społecznej.

2. marca 2017, czwartek g.15:30, CE IPN, "Przystanek Historia", ul. Marszałkowska 25/28
Od gry planszowej do gry komputerowej. Grywalizacja edukacji historycznej. 
Kolejne spotkanie tym razem z grami planszowymi IPN oraz - niespodzianka: escape room!

6. marca 2017, poniedziałek g. 15:00 DSH, ul. Karowa 20
Seminarium - konferencja poświęcona postaci ks. Jana Ziei, przedstawienie pakietu edukacyjnego i zasad konkursu "Pójść za ks. Zieją", dyskusja panelowa (więcej w poście poniżej)
rejestracja: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Projekt-Byc-jak-ks-Zieja 

7. marca 2017, wtorek g.11.30 lekcja modelowa Jesteśmy kolekcjonerami pereł”. Wykorzystanie materiałów obcojęzycznych - wprowadzenie do metody CLIL.
Lekcja w klasie 5, prowadzi Pani Anna Kantorczyk w SP nr 96 im. Ireny Kosmowskiej, ul. Sarabandy 16/22 Ursynów. Sala 48, 1 piętro

8. marca 2017, środa g.16:00, CE IPN, "Przystanek Historia", ul. Marszałkowska 25/28
Historia i Społeczeństwo. Dzielimy się dobrymi praktykami
kolejne spotkanie kursu

15 – 16 marca 2017, środa, czwartek, godz. 15.30 – 18.30
„Piękno i brzydota w sztuce” - w MNW w ramach kursu doskonalącego: Inspiracje artystyczne czyli jak przygotować interdyscyplinarne lekcje wykorzystując zasoby MNW, 
przygotowanego przez doradców metodycznych WCIES i Dział Edukacji MNW. Pytanie o kanon piękna, o to co podoba się lub nie, od zawsze towarzyszy refleksji o sztuce. Czy kanon piękna stworzony w starożytności jest nadal punktem odniesienia dla artystów? Co było piękne w średniowieczu, a co podoba się teraz, kto i co kształtuje nasz gust? Takie pytania zadawać będziemy sobie podczas warsztatów będących wędrówką w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu definicji i wzorców piękna.
Bożena Pysiewicz - historyk sztuki, zastępca kierownika Działu Edukacji MNW, autorka i koordynatorka programów edukacyjnych odbywających się w Muzeum, układa programy edukacyjne towarzyszące wystawom czasowym, cykle wykładów, spotkań, warsztatów. Jest autorką scenariuszy zajęć i warsztatów prowadzonych przez Muzeum, a także edukacyjnych publikacji im towarzyszących. Prowadzi liczne działania popularyzujące historię sztuki.

Urszula Król - absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat współpracuje z Działem Edukacji MNW, prowadząc wykłady na muzealnym kursie historii sztuki oraz zajęcia związane z wystawami czasowymi i innymi wydarzeniami. Zajmuje się również redakcją i tłumaczeniami z języka francuskiego książek z zakresu historii sztuki.

28. marca i 4 kwietnia 2017, wtorek  g.15:30, WCIES, ul. Stara 4, sala 2017:
TIK dla humanisty: warsztaty komputerowe (dwa spotkania) poświęcone wykorzystaniu narzędzi Google przede wszystkim bloga i formularzy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz