Polecany post

Ośrodek Karta

Pracownia Otwierania Kultury na zlecenie Ośrodka KARTA przebudowuje serwis edukacyjny "Uczyć się z historii. Doświadczenie totalitar...

piątek, 3 marca 2017

marzec

Przypominamy o kolejnym (przedostatnim) spotkaniu ze sztuką w MNW, 15,16 marca od g.15:30

Temat:Piękno i brzydota w sztuce.

Pytanie o kanon piękna, o to co podoba się lub nie, od zawsze towarzyszy refleksji o sztuce. Czy kanon piękna stworzony w starożytności jest nadal punktem odniesienia dla artystów? Co było piękne w średniowieczu, a co podoba się teraz, kto i co kształtuje nasz gust? Takie pytania zadawać będziemy sobie podczas warsztatów będących wędrówką w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu definicji i wzorców piękna.

Naszymi przewodniczkami będą:

Bożena Pysiewicz

- historyk sztuki, zastępca kierownika Działu Edukacji MNW, autorka i koordynatorka programów edukacyjnych odbywających się w Muzeum, układa programy edukacyjne towarzyszące wystawom czasowym, cykle wykładów, spotkań, warsztatów. Jest autorką scenariuszy zajęć i warsztatów prowadzonych przez Muzeum, a także edukacyjnych publikacji im towarzyszących. Prowadzi liczne działania popularyzujące historię sztuki: wykłady, prelekcje z historii sztuki i architektury współpracując z Uniwersytetami III wieku, Domami Kultury, Festiwalem Nauki, Wydziałem Pedagogicznym UW, Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Uniwersytetem Dzieci, organizacjami pozarządowymi.

Urszula Król

- absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat współpracuje z Działem Edukacji MNW, prowadząc wykłady na muzealnym kursie historii sztuki oraz zajęcia związane z wystawami czasowymi i innymi wydarzeniami. Zajmuje się również redakcją i tłumaczeniami z języka francuskiego książek z zakresu historii sztuki.

W kwietniu (19,20) odbędzie się ostanie spotkanie w tej edycji Inspiracji artystycznych.

Zaproszenie na kurs e-learningowy

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza nauczycieli i nauczycielki do udziału w kursie e-learningowym „Edukacja wobec wyzwań” wprowadzającym do tematyki edukacji globalnej. Kurs potrwa 8 tygodni, odbędzie się w terminie 27 marca – 28 maja 2017 r.
Więcej o tematyce kursu i jak się na niego zapisać: https://fed.org.pl/events-page/edukacja-wobec-wyzwan/
Każda osoba, która ukończy kurs otrzyma certyfikat uczestnictwa i specjalną torbę ekologiczną, idealną do noszenia dzienników i pomocy dydaktycznych :). Osoby wyróżniające się aktywnością w kursie dostaną drobny upominek-niespodziankę. Osoby, które ukończą kurs z wyróżnieniem dostaną od nas zestaw plansz edukacyjnych, do wykorzystania w klasie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz