Polecany post

Ośrodek Karta

Pracownia Otwierania Kultury na zlecenie Ośrodka KARTA przebudowuje serwis edukacyjny "Uczyć się z historii. Doświadczenie totalitar...

poniedziałek, 9 października 2017

Z nowym rokiem energicznym krokiem po samodoskonalenia !

Oferta na październik:

Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej w Warszawie, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, serdecznie zapraszają zainteresowanych nauczycieli do udziału w kursie doskonalącym: 

Religia - moc czy zagrożenie? Jak uczyć i rozmawiać z uczniami na lekcjach? Trzy religie monoteistyczne, ich geneza, różnorodność i obraz współczesny. 

Kurs doskonalący - 20 godzinny, to wspólne przedsięwzięcie pracowników Pałacu pod Blachą i WCIES. Warsztaty odbywają się w salach pałacu Pod Blachą. Przyjrzymy się bliżej trzem religiom monoteistycznym, zgłębimy ich genezę, poznamy różnorodność i obraz współczesny. Dowiemy się też jak Muzeum może pomóc w szkolnej edukacji? Zapoznamy się z wyjątkową ofertą edukacyjną dla nauczycieli i uczniów. 
Każdy uczestnik otrzyma materiały oraz zaświadczenie o doskonaleniu zawodowym. 
Zgłoszenia https://www.wcies.edu.pl/formularze 
Należy mieć aktywne konto nauczyciela. 

Pierwsze seminarium:  23.10. (poniedziałek)  g. 15.45 - 18.45. 
*Karolina Oponowicz - "Bozie, czyli jak wygląda Bóg". Jak rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, co dzieci nurtuje, niepokoi albo śmieszy".
* Dominika Cieślikowaska - "Wielokulturowość od kuchni i nie tylko"
Próba odpowiedzenia na pytanie o sens, skuteczność metod prowadzenia edukacji wielowyznaniowej w szkole.
Prowadzący:
Karolina Oponowicz- Socjolożka, przez 10 lat pracowała dla Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Zajmowała się edukacją i projektami antydyskryminacyjnymi. Publikowała w m.in. w: “Dziecku”, “Dużym Formacie”, “Gazecie Wyborczej”, “Zwierciadle”, “Twoim Stylu”. Jest redaktorką, pracuje dla wydawnictwa Agora
Dominika Cieślikowska Psycholożka / trenerka umiejętności międzykulturowych i antydyskryminacyjnych. Uczestniczy i współorganizuje krajowe i międzynarodowe przedsięwzięcia (szkolenia, projekty badawcze, konferencje, publikacje) promujące politykę równościową, antydyskryminacyjną, dialog międzykulturowy i zarządzanie różnorodnością, np. członkini w Radzie ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i związanej z nimi Nietolerancji działającej przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, należy do International Association of Cross-Cultural Psychology, zakładała Sekcję Psychologii Międzykulturowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

******************************************************

Warszawa – miasto pamięci.
Jak edukować w oraz o miejscach pamięci? 

Zapraszamy zainteresowanych nauczycieli humanistów do udziału w drugiej edycji kursu doskonalącego: Warszawa-miasto pamięci składającego się z cyklu seminariów połączonych ze zwiedzaniem znanych warszawskich i podwarszawskich miejsc pamięci. 

Kurs doskonalący - 46 godzinny, to wspólne przedsięwzięcie pracowników Muzeum Niepodległości oraz BEN IPN i WCIES. 
Zgłoszenia: https://www.wcies.edu.pl/formularze 
Należy mieć aktywne konto nauczyciela. 

Pierwsze zajęcia:  28 października 2017 (sobota) – g. 10.00 -14.30 – spacer po Pruszkowie śladami Wielkiej Wojny. Zwiedzanie Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie połączone z prelekcją 
nt. niemieckiego obozu przejściowego dla mieszkańców Warszawy wypędzonych po Powstaniu Warszawskim. Obejrzymy film, zwiedzimy teren byłego obozu przejściowego.
Dojazd WKD z Warszawy wyjeżdża spod Dworca Centralnego – wchodzi się na peron WKD Śródmieście. Kto będzie tak chciał jechać razem trzeba przyjść przed 10.00 i kupić sobie bilet na WKD Odjazd równo o 10.00. http://www.wkd.com.pl/linia.html

Zbiórka całej grupy na stacji WKD w Pruszkowie o g. 10.30 i razem przejdziemy do Muzeum przy ul. 3 maja w Pruszkowie. W Muzeum początek zajęć o 11.00. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz