Polecany post

Ośrodek Karta

Pracownia Otwierania Kultury na zlecenie Ośrodka KARTA przebudowuje serwis edukacyjny "Uczyć się z historii. Doświadczenie totalitar...

sobota, 29 października 2016

Rok szkolny 2016/17 listopad

Znalezione obrazy dla zapytania rok sienkiewiczowski

Zaproszenie do Sienkiewiczowskiego konkursu plastycznego szczegóły, regulamin i załączniki w kolumnie obok w dziale konkursy


Propozycja Warszawskiego Oddziału IPN:

Gra miejska „Spacerniak 81” w ramach obchodów 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego „Kryptonim Jodła” – Warszawa 10 grudnia 2016 (zgłoszenia do 2 grudnia br.)

organizatorzy:
Stowarzyszenie Wolnego Słowa, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska

szczegóły, regulamin, zgłoszenie

Oferta na listopad 2016

07 listopada 2016 g.15:45 – 18:45 pałac pod Blachą „Kraina 1000 i jednej baśni- spotkanie z literaturą arabską” dr Agnieszka Kaim dr Agnieszka Kaim PAN, dr Małgorzata Litwinowicz UW. 
W ramach  kursu doskonalącego:   „Daleki- Bliski Wschód”. 

14.11. 2016 DSH, ul Karowa 20 g.15:30 – 18:30. Warsztaty metodyczne dla nauczycieli: „Cudzoziemcy w Warszawie” Program

Parę słów po zajęciach i galeria

16 – 17 listopada 2016, godz. 15.30 – 18.30 
16 17 listopada 2016, w siedzibie Muzeum Narodowego w Warszawie,  odbyły się warsztaty - Opowiadanie historii czyli o polskim malarstwie historycznym, w ramach kursu doskonalącego Inspiracje artystyczne czyli jak przygotować interdyscyplinarne lekcje wykorzystując zasoby MNW , przygotowanego przez Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz doradców metodycznych  w zakresie historii.
Uczestnicy warsztatu poznali obrazy historyczne, które nie są prostymi ilustracjami wydarzeń historycznych. Malarz, jak reżyser filmu, wpływa na nasze emocje, sugeruje swój punkt widzenia. Na warsztatach dowiedzieliśmy się, jak wykorzystywać tego typu dzieła na lekcjach, nie zapominając, że są one niezależnymi kreacjami artystycznymi. 
galeria zdjęć

Kolejne spotkanie 7, 8 grudnia 2016, będzie poświęcone wystawie czasowej Życie wśród piękna. Świat chińskiego uczonego.

23.11.2016  środa 15.30 - 18.30 WCIES
Od gry planszowej do komputerowej – grywalizacja edukacji historycznej (II zajęcia)  - Gry miejskie – budowa i znaczenie w edukacji 
Trochę informacji z poprzednich zajęć:
Rodzaje gier 
i niespodzianka od prowadzącego
i materiały z ostatniego - listopadowego spotkania (insurekcja warszawska)

24.11.2016 czwartek 15.45 - 18.45 w LO im. S. Staszica, ul. Nowowiejska 37 A (Śródmieście) Warsztaty metodyczne dla nauczycieli humanistów. 

Warsztaty TIK dla humanisty (nie tylko historyka) - prowadzone przez Barbarę Czepik i Urszulę Dzwonowską!

Uczestnicy są proszeni o posiadanie konta gmail. Osoby, które nie chcą zakładać takich kont, nie powinny zgłaszać się na szkolenie.

Cele:

  1. wykorzystanie narzędzi TIK w pracy nauczyciela humanisty
  2. zastosowanie nowoczesnej taśmy chronologicznej, zdjęć w prezentacjach multimedialnych, quizów oraz interaktywnych publikacji.

Korzystać będziemy z następujących aplikacji:
1.      Zakładanie bloga w aplikacji Blogger. Dobrze żeby uczestnicy mieli konta na gmail, najlepiej założyć jeszcze przed zajęciami.
2.      Tworzenie multimedialnego plakatu, krótkich opowieści oraz wiadomości głosowych; aplikacje ThinkLink, Fotobabble, Vocaroo
3.      Chmura słów; aplikacje Wordle i Tagxedo
4.      Tworzenie quizów; Learning Apps
5.      Mapy myśli; Spicynodes  Goconqr
6.      Kiedy to było; WhenInTime.

Większość wymienionych wyżej darmowych aplikacji wymaga założenia konta.

16 października 2016, w Cytadeli rozpoczął się kurs doskonalący, Warszawa-miasto pamięci. To wspólne przedsięwzięcie pracowników Muzeum Niepodległości oraz IPN i WCIES dla nauczycieli wszystkich etapów edukacji. Celem kursu jest  dostarczenie nauczycielom poza podręcznikowej wiedzy na temat miejsc pamięci, które są szczególnie ważne dla polskiej narracji historycznej. Rozwinięcie umiejętności prowadzenia edukacji o miejscach szczególnie ważnych dla kształtowania tożsamości. 
galeria zdjęć

Kolejne spotkania
odbędą się w terminach:
Muzeum Więzienia Pawiak - 19.01.2017
Mauzoleum Walki i Męczeństwa - 13.04. 2017
Zwiedzanie warszawskich kanałów - 11.05. 2017
Treblinka -  18.05. 2017
Palmiry - 08.06. 2017

Uczestnicy kursu otrzymują zaświadczenia o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego, interesujące publikacje i materiały edukacyjne.


Obiecane materiały z poprzednich zajęć w Pałacu pod Blachą:
Szkoła otwartości - baza przydatnych linków

Szkoła otwartości - oferta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz