Polecany post

Ośrodek Karta

Pracownia Otwierania Kultury na zlecenie Ośrodka KARTA przebudowuje serwis edukacyjny "Uczyć się z historii. Doświadczenie totalitar...

piątek, 2 grudnia 2016

Rok szkolny 2016/2017 Grudzień

Życzenia świąteczne 
od całego zespołu doradców metodycznych - historyków. 


Zdrowych, ciepłych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Prezent świąteczny od Ośrodka Karta




Publikacja przybliża historię Salonu prowadzonego – od jesieni 1976 do lata 1979 – przez Tadeusza Walendowskiego, wspólnie z żoną Anną Erdman, wnuczką Melchiora Wańkowicza, w dawnym mieszkaniu pisarza przy ulicy Puławskiej w Warszawie. Poprzez relacje i dokumenty przypomniane zostały formacyjne debaty, które odbyły się w „świetlicy” przy Puławskiej 10/35 z udziałem czołowych postaci opozycji drugiej połowy lat 70.

Zapraszamy w grudniu

05.12. poniedziałek - wyjątkowo o godz. g.15.00 zapraszamy do pałacu pod Blachą, na zakończenie kursu doskonalącego „Daleki- Bliski Wschód”. Warsztaty dla nauczycieli o tym, jak uczyć 
o wielokulturowości, inności i akceptacji. 
Część I.
15.00 - dla zainteresowanych nauczycieli, rozpoczniemy spotkanie już od g. 15.00 od zwiedzenia pałacu pod Blachą i opowieści o niezwykłej postaci Księcia Józefa Poniatowskiego.
Część II. 
15.45 -  warsztaty, Agnieszka Jędrzejewska i Liza Sherza - Zamek Królewski, poprowadzą ostatnie warsztaty „Jacy jesteśmy w oczach innych” . 

podsumowanie kursu:http://glosdoradcyhistorii.blogspot.com/p/bliski-daleki-wschod-paac-pod-blacha.html

Na ręce Przemysława Mrozowskiego, Dyrektora Zamku Królewskiego oraz Pawła Tyszki, Kierownika Działu Oświatowego i Agnieszki Jędrzejewskiej – Kurek z Działu Oświatowego Zamku składamy serdeczne podziękowania za kolejny rok, efektywnej współpracy dla wspólnego doskonalenia warszawskich nauczycieli.

Muzeum Narodowe


07 – 08 grudnia 2016, (środa, czwartek), g.15.30, w MNW odbędą kolejne warsztaty w ramach kursu doskonalącego:  Inspiracje artystyczne czyli jak przygotować interdyscyplinarne lekcje wykorzystując zasoby MNW. Zajęcia zostaną poprowadzone na wystawie czasowej: Życie wśród piękna. Świat chińskiego uczonego. Sztuka z Chińskiego Muzeum Narodowego. 
Uwaga. Zajęcia w dniu 07.12. rozpoczynamy od zwiedzenia wystawy  w dwóch grupach, zgodnie z zapisem na ostatnich warsztatach.
Grupa I  -  g. 15.30
Grupa II  -  g. 17.00 
Zajęcia pozwolą poznać świat chińskiego uczonego – literata, który jednocześnie pełnił funkcję urzędnika, był artystą - malarzem, kaligrafem, poetą, muzykiem. Będzie to okazja do zapoznania się z dość rzadką tematyką i inspiracja do podejmowania czasem trudnych, ale bardzo interesujących zagadnień.  
Naszymi przewodnikami po wystawie będą:
Bożena Pysiewicz - historyk sztuki, zastępca kierownika Działu Edukacji MNW, autorka i koordynatorka programów edukacyjnych odbywających się w Muzeum, układa programy edukacyjne towarzyszące wystawom czasowym, cykle wykładów, spotkań, warsztatów. Jest autorką scenariuszy zajęć i warsztatów prowadzonych przez Muzeum, a także edukacyjnych publikacji im towarzyszących.
Sylwia Bielicka - archeolog, pracownik Działu Edukacji MNW. Koordynatorka wielu wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych. Autorka druków edukacyjnych, gier miejskich i oryginalnych działań muzealnych. 
Joanna Popkowska - kustosz Kolekcji Sztuki Chińskiej ze Zbiorów Sztuki Orientalnej Muzeum Narodowego w Warszawie.

Grywalizacja edukacji historycznej
13 XII 2016 - wtorek g. 15:30 WCIES sala komputerowa 
Kolejne spotkanie w ramach kursu "Od gry planszowej do komputerowej ..." prowadzący Marcin Siekański - nauczyciel historii wykorzystujący w praktyce gry komputerowe aktualnie prowadzący szkolenia zastosowania gier w nauczaniu.

Spotkanie okazało sie wyjątkowo owocne i ciekawe. Odkryliśmy zupełnie inny swiat ceberprzestrzeni, świat, w którym nasi uczniowie przebywają nader często. Świat ten w zasadzie jest dla nas dość obcy, a dobrze jest go poznać. Można to zrobic łącząc nasze cele - nauczycielskie z uczniowskimi zainteresowaniami. Gry komputerowe o tematyce historycznej stwarzają środowisko sprzyjające poznaniu nie tylko faktów, ale przede wszystkim uczenia się umiejętności np. logicznego myślenia, przewidywania i weryfikacji nabytej wiedzy.

Historia i społeczeństwo - dobre praktyki
19 XII 2016 - poniedziałek g. 16:00 CE IPN "Przystanek Historia"
Kolejne spotkanie z przedmiotem, który może nam jeszcze przynieść wiele satysfakcji ...
prowadząca Magdalena Wiśnioch

Zapraszamy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz